ELFA, GREEN PHARMACY Delikatny żel do mycia twarzy SZAŁWIA - 2w1, czyli demakijaż i codzienna pielęgnacja skóry

Szałwia lekarska (salvere) ma szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie, ale nie tylko. Ekstrakt z szałwii bardzo często można spotkać, analizując skład kosmetyków naturalnych. Co takiego ma ona w sobie, że bardzo często sięgają po nią producenci? Olejek z liści szałwii pomaga leczyć trądzik, czy łuszczycę. Minerały zawarte w szałwii mają właściwości odżywcze, opóźniają procesy związane ze starzeniem się skóry, a co za tym idzie zapobiegają pojawianiu się zmarszczek. Nic dziwnego, że szałwia jest tak bardzo pożądana w kosmetyce.

Nasuwa mi się pytanie: Czy do demakijażu potrzebne jest mleczko, bądź inny żel specjalnie do tego przeznaczony? Otóż nie! Nigdy nie byłam przekonana do tego typu mleczek, bądź podobnych. Czego bym nie zastosowała, nigdy  nie usunęłam makijażu za pierwszym razem. Proces oczyszczania twarzy musiałam powtarzać kilka razy, by uzyskać pożądany efekt. Zwłaszcza w okolicach oczu tusz do rzęs ciężko było zmyć. 

A gdyby tak dodać ekstrakt  z szałwii do żelu, który prócz tego, że służyłby do mycia twarzy i dobrze usuwałby pozostałości makijażu, a przy tym nie podrażniał skóry? 
ELFA, GREEN PHARMACY Delikatny żel do mycia twarzy - Szałwia

OD PRODUCENTA:


Składniki: Aqua, Lauryl Glucoside, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Panthenol, Hydrolyzed Wheat Gluten, Allantoin, Salvia Officinalis Leaf Extract, Cocamidopropyl Betaine, Disodium EDTA, Citric Acid, Parfum, DMDM-Hydatoin, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Hexyl Cinnamal, Linalool.

Pojemność: 270 ml

Cena: ok. 7zł (Drogeria Dayli)

MOJA OPINIA:
Zapach: lekki, ziołowy. Sprawia wrażenie jakby natura była blisko mnie. 
Konsystencja: żelowa, lekko płynna. Bardzo dobrze się pieni. By umyć całą twarz potrzebuję niewielkiej ilości żelu.
Kolor: bezbarwny.

Opakowanie: ciemna, plastikowa buteleczka w stylu retro, z pompką, ułatwiającą dozowanie żelu. 

Pojemność/wydajność: 270 ml. Moim zdaniem to dość spora pojemność. Green Pharmacy pod tym względem przoduje.  Biorąc pod uwagę to, jak łatwo żel się pieni, oraz to, że dozownik nie pozwala nam pobrać zbyt dużej ilości płynu, stwierdzam, że żel jest bardzo wydajny. 

Działanie: żel dokładnie oczyszcza skórę, niepowodując podrażnienia i nieprzyjemnego uczucia szczypania, gdy dostanie się do oczu. Bardzo dobrze zmywa makijaż, i to za pierwszym razem! Nie muszę kilka razy powtarzać czynności mycia twarzy.. Nie stosuję mleczek do demakijażu, więc żel pełni tu funkcję "zmywacza". Po wysuszeniu buzia nie jest "ściągnięta". Oczywiście po umyciu twarzy warto użyć kremu nawilżającego w celu spotęgowania efektu nawilżenia twarzy, ja używam kremu rewitalizującego na noc CATTIER (recenzja kremu TUTAJ).

MOJA OCENA:
(Skala ocen 1-5, gdzie 1- oznacza bardzo złe zdanie, 5 - oznacza bardzo dobre zdanie )

Działanie - 5
Pojemność - 5
Wydajność - 5
Opakowanie - 5
Cena - 5

PODSUMOWANIE
GREEN PHARMACY Delikatny żel do mycia twarzy SZAŁWIA jest bardzo dobrym kosmetykiem za niewielką cenę. Wydając 7zł, zyskujemy żel dokładnie myjący twarz oraz bardzo dobry środek do zmywania makijażu.

Dziennik Mężatki

Znajdziesz tu recenzje znanych i mniej znanych kosmetyków naturalnych. Receptury, dzięki którym możesz w prosty sposób stworzyć własny kosmetyk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz