FARMONA Herbal Care - szampon do włosów cienkich i matowych. "Halo? Czy to Żeń - Szeń"?


Od wieków znane były wyjątkowe właściwości lecznicze żeń - szenia: od poprawy kondycji, poprzez przeciwdziałanie cukrzycy, a skończywszy na wzmocnieniu systemu nerwowego. To oczywiście tylko kilka przykładów tego, jak dobroczynne działanie ma żeń - szeń. I tu pojawia się pytanie co w takim razie wspólnego ma żeń - szeń z kosmetyką? Otóż ma! I to wiele! Przeglądając ofertę kosmetyków naturalnych w jednej z drogerii, natknęłam się na ten oto szampon:


Mając na uwadze z jakim ostatnio problemem przyszło mi się zmagać (moje włosy po wielu farbowaniach, stały się matowe i cienkie), postanowiłam sprawdzić co też żeń - szeń ma  do zaoferowania moim włosom. Poniżej przedstawiam cóż ciekawego odkryłam, ale najpierw zacznę od tego co pisze na temat swojego produktu producent, czyli FARMONA.

OD PRODUCENTA: 
HERBAL CARE Szampon Żeń - Szeń do włosów matowych, cienkich i delikatnych. Objętość i zdrowie.


Składniki INCI:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Panax Ginseng, Cetrimonium Chloride, Sodium Chloride, Sodium Hydroxypropyl Oxidized Starch Succinate, Hydrolyzed Wheat Protein, Parfum, Phenoxyethanol, Benzoil Acid,Dehydroacetic Acid,Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl, Biguanide, Citric Acid, Disodium EDTA, 2-(4-tert-Butylbenzyl)proponaldehyde, Linalool.

Pojemność: 330ml
Cena: ok. 8 zł (drogeria Dayli)


MOJA OPINIA: 
Zapach: "to chyba miłość od pierwszego wejrzenia!" Delikatny, ziołowy zapach, który utrzymuje się na włosach przez kilka dni.

Konsystencja: pod tym względem umieściłabym go pomiędzy szamponami o bardzo gęstej konsystencji a tymi  bardziej rozwodnionymi. Bezbarwny kolor.Opakowanie: butelka ciemna, plastikowa. Jak na kosmetyk naturalny przystało opakowanie nie jest przesłodzone zbędnymi obrazkami z daleka nawołującymi "KUP MNIE! KUP MNIE!". Design opakowania jest prosty i przejrzysty (to taka informacja dla osób, które zwracają uwagę na wygląd opakowania).


Pojemność/wydajność:  330 ml. "Ani za dużo, ani za mało" - moim zdaniem pojemność mogłaby być troszkę większa. W moim przypadku używa go cała rodzina (4 osoby). Szampon pomimo swojej pojemności jest wydajny, a to dzięki odpowiednio dostosowanemu dozownikowi, nie musimy się martwić, że użyjemy zbyt dużej ilości szamponu. Już niewielka jego ilość wystarczy by umyć włosy. 


Działanie:  po otwarciu buteleczki od razu zakochałam się w delikatnym ziołowym zapachu. Kierowana doświadczeniem związanym z używaniem innych szamponów, nie spodziewałam się, że zapach utrzyma się dłużej niż jeden dzień. I tu wielkie zaskoczenie! Zapach utrzymuje się przez kilka dni. Mam wrażenie, że dopiero co umyłam włosy. Ale zapach to dopiero początek tego co uzyskałam dzięki szamponowi z żeń-szeniem. 

Po kilku użyciach moje włosy stały się miękkie, odżywione,bardziej lśniące - jednym słowem ZDROWSZE. Zanim sięgnęłam po szampon z żeń - szeniem, miałam wrażenie, że moja skóra głowy jest przesuszona, a po użyciu szamponu uczucie dyskomfortu zniknęło. Nareszcie!
Szampon świetnie rozczesuje włosy - zauwarzyłam to u moich Córek. Mam krótkie włosy, więc problemu z rozczesywaniem nie mam.

MOJA OCENA: 
(Skala ocen 1-5, gdzie 1- oznacza bardzo złe zdanie, 5 - oznacza bardzo dobre zdanie )

Działanie - 5
Pojemność - 4
Wydajność - 5
Opakowanie - 5
Cena - 5

PODSUMOWUJĄC:
FARMONA Herbal Care Szampon Żeń - Szeń to kolejny POLSKI KOSMETYK, dzięki któremu nasze włosy staną się lśniące i dobrze odżywione. A przy tym niewiele kosztuje. 

Dziennik Mężatki

Znajdziesz tu recenzje znanych i mniej znanych kosmetyków naturalnych. Receptury, dzięki którym możesz w prosty sposób stworzyć własny kosmetyk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz