PURITE - Czarne mydło aktywny węgiel drzewny. Idealna broń do walki z bakteriami!Witajcie moi Drodzy. Jakiś czas temu wpadło mi w ręce bardzo ciekawe mydełko PURITE Mydło Aktywny Węgiel Drzewny.


OD PRODUCENTA: 


Cena: ok. 19zł (Sklep "Ładnie Pachnie")

MOJA OPINIA
Mydło przeznaczone jest dla skóry całego ciała i do włosów. Ja skupiłam się jedynie na skórze twarzy, bo to z nią ciągle nie mogę dojść do ładu. Tylko raz zastosowałam mydełko na ciało, niestety zbyt mocno wysuszyło mi skórę, powodując nieprzyjemne uczucie pieczenia. Ale jeśli chodzi o twarz, to tu wygląda to nieco inaczej, ponieważ moja cera jest bardziej natłuszczona, niż skóra w pozostałych częściach ciała. Ale zacznijmy od początku. Mydełko pięknie pachnie! Połączenie olejków eterycznych (paczulowy, bergamotkowy, z trawy cytrynowej oraz mika) daje niezapomniane doznania zapachowe. W samym zapachu można się zakochać. Kolor mydełka odzwierciedla jego skład, a mamy tu do czynienia, prócz olejów różnej maści, z aktywnym węglem drzewnym. I jak na węgiel przystało, piana po zmydleniu jest koloru czarnego. Po spłukaniu piany, po "węglowym" kolorze na twarzy nie ma ani śladu. Czyli tak - namydlamy twarz do efektu "murzynka" i zmywamy pianę. UWAGA! Omijamy okolice oczu! Z dwóch prostych przyczyn - po pierwsze szczypie w oczy (w końcu to mydło!), a po drugie - może zbytnio wysuszyć skórę wokół oczu.


Wtopione w mydełko drobinki bardzo dobrze peelingują, pozostawiając skórę dokładnie oczyszczoną i gładką. Po spłukaniu piany i osuszeniu twarzy, jednak muszę dodatkowo zastosować krem nawilżający, ponieważ substancje zawarte w mydełku nie radzą sobie z odpowiednim nawilżeniem mojej skóry. Czyli dogłębne oczyszczenie - TAK, Nawilżenie - nie do końca takie, jakie bym chciała. 
Generalnie mydło PURITE podoba mi się, ponieważ idzie lato, skóra twarzy zaczyna wydzielać coraz więcej sebum, a co za tym idzie, pojawiają się drobne krostki i zaskórniki. Które od zawsze są moją zmorą, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Zawarty w mydle aktywny węgiel drzewny rzeczywiście radzi sobie z zanieczyszczeniami, które nonszalancko, przez nadmierne sebum, lądują na mojej twarzy. Mydełko jest zbite, a przy tym wydajne. Używam go od 3 tygodni i zmydliłam dopiero 1/3 mydełka. 


MOJA OCENA:
(Skala ocen 1-5, gdzie 1- oznacza bardzo złe zdanie, 5- oznacza bardzo dobre zdanie)
Działanie - 4
Wydajność - 5
Cena - 5

PODSUMOWUJĄC:
Ręcznie wykonane mydełko PURITE Aktywny Węgiel Drzewny polecam osobom brykającym się z nadmiernie wydzielanym sebum, zaskórnikami, krostkami powstałymi w wyniku zanieczyszczenia skóry. Natomiast odradzam osobom, mającym suchą skórę - może zbytnio wysuszyć. 

N-jak-Natura

Znajdziesz tu recenzje znanych i mniej znanych kosmetyków naturalnych. Receptury, dzięki którym możesz w prosty sposób stworzyć własny kosmetyk.

3 komentarze: