Historia pewnego kosmetyku, czyli rumianek w natarciu.


Rumianek - znany ze swoich właściwości leczniczych. Korzystnie wpływa na układ trawienny. Podobnie jak melisa, uspokaja i odpręża. Ponad to rumianek działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie.
Skoro natura obdarza nas takimi dobrociami, to grzechem byłoby z nich nie skorzystać. 
Od kiedy pamiętam rumianek zawsze był obecny w moim domu. Herbatki, kremy, balsamy. Moja Mama stosowała rumianek na wszelakie dolegliwości. Teraz, gdy sama jestem mamą, również po niego sięgam, bo wiem, że jest w stanie mi pomóc. Czasem wystarczą same napary, a gdy `łapię lenia`, to sięgam po gotowy produkt. Tak też było z pewnym tonikiem. Czy "rumiankowe love" na dobre zagościło w mojej kosmetyczce?


Tonik Open Cosmetics rumianek i zielona herbataOD PRODUCENTA:


Skład

Pojemność: 250ml
Cena:  ok. 22zł (5,19 € - sklep z kosmetykami naturalnymi Hersonissos)

MOJA OPINIA:
Gdybym miała go opisać w dużym skrócie to powiedziałabym, że jest D E L I K A T N Y. Składniki toniku zostały tak skomponowane, by nie podrażniać nawet najwrażliwszej skóry. Z powodzeniem można stosować go do demakijażu oczu. Jego działanie porównałabym do mojego faworyta, czyli Lipowego płynu micelarnego Sylveco (opis TU ). Jest podobnie delikatny dla skóry wokół oczu i równie dobrze zmywa makijaż. Dodatkowo tonizuje twarz oraz lekko gasi zaognione stany - tu kieruję ukłon w stronę rumianku i jego dobroczynnego działania na skórę. Po przemyciu nim twarzy, nie pozostaje nieprzyjemne uczucie lepkości. Szybko się wchłania.


Zamknięcie buteleczki posiada wbudowaną pompkę, dozującą odpowiednią ilość toniku na wacik. Powiem Wam, że jestem zaskoczona jego wydajnością, ponieważ konsystencję ma bardzo płynną, a jednak! Pomimo swojej płynności, jest w stanie posłużyć mi przez kilka miesięcy (stosowany 2 razy dziennie).

JAK JA TO ROBIĘ:
Tonizowanie: po umyciu twarzy mydełkiem lawendowym (opis TU ), wacikiem nasączonym tonikiem rumiankowym OPEN COSMETICS, przecieram całą twarz. Tonik szybko się wchłania i moja skóra nie potrzebuje dodatkowego nawilżenia.
Demakijaż: wacikiem nasączonym tonikiem przemywam oczy i całą twarz, jest idealnie, bo wszystko ładnie się zmywa.

Czy w takim razie tonik ma jakieś wady? Odpowiedź na to pytanie jest prosta - NIE. Nie można mu nic zarzucić. No, może tylko jedno - nie jest dostępny w Polsce. Ale gdy udacie się do Grecji, z dostępnością nie będzie problemu :-).

MOJA OCENA:
(Skala ocen 1-5, gdzie 1- oznacza bardzo złe zdanie, 5- oznacza bardzo dobre zdanie)

Działanie - 5
Pojemność - 5
Wydajność - 5
Opakowanie - 5
Cena - 5

PODSUMOWUJĄC:
Tonik rumiankowy OPEN COSMETICS może zostać Twoim najlepszym przyjacielem, jeśli tylko zechcesz mieć go w swojej kosmetyczce. Pod każdym względem jest idealny. Cena również zachęca do zakupu. Więc na co czekasz? Sprawdź go, a nie pożałujesz. 

N-jak-Natura

Znajdziesz tu recenzje znanych i mniej znanych kosmetyków naturalnych. Receptury, dzięki którym możesz w prosty sposób stworzyć własny kosmetyk.

2 komentarze: